Kliimaseadmete hooldus ja müük

Miks on kliimaseadme regulaarne hooldus vajalik?

Kliimaseadme soojusvahetitele ladestuv tolm on ideaalne soojusisolatsioon, mis ei lase soojusvahetil soovitavat temperatuuri edasi kanda. Kompressor töötab samal ajal maksimumvõimsusel, kuna siseosa annab signaali, et soovitud temperatuur pole saavutatud. Pidevalt täisvõimsusel töötav seade kulutab kompressorit oluliselt rohkem.  Sama lugu on süsteemis ringleva gaasiga. Kui gaas on süsteemist välja lekkinud, hakkab seade aegamööda aina vähem sooja andma, kuid tarbib jällegi rohkem voolu. Kui nendele probleemidele õigeaegselt jälile ei jõuta, on tulemuseks katkine  kompressor. Kompressor on kliimaseadme süda ja kõige kallim osa, mille vahetamine pole reeglina otstarbekas.
Hooldamata seade võib küll peale vaadates töötada, aga võtab kindlasti märkimisväärselt rohkem voolu ja annab välja vähem soovitud temperatuuri.

Mida hooldus sisaldab?

Kliimaseadmete regulaarne hooldus, tagab teie kliimaseadmete pikema eluea.
Tavapärase hoolduse käigus kontrollitakse õhukanaleid, filtreid, ventilaatorit ja sisemiste liikuvosade toimivust, samuti puhastatakse seadme sisemus tolmus/mustudest suruõhu abil.